Jaunā Chrysler 300C testa brauciens

0

Mūsu žurnālistu rokās tika ar motoru 3.0-litri V6 CRD, Luxury komplektācijā.

2003.gadā, Ņujorkas autosalonā, Chrysler pirmo reizi parādīja pilnizmēra sedanu 300C. Jau tajā senajā gadā modelis saņēma 5 zvaigznes sadursmes testos Euro NCAP. Ka arī modelis vairākas reizes bija iekļauts pasaules auto izdevniecības topos.

Tagad ir 2012 gads. Uz pasaules gala sliekšņa, Chrysler koncerna attīstītāji nolēma atjaunot modeli. Pirmo reizi atjaunotu modeli parādīja 2011.gada beigās, Ņujorkā. Izstrādājot jauno 300C konstruktori paziņoja, ka atjaunotais modelis pārliecināti konkurēs ar „ielādētiem” vāciešiem, kas šajā nišā jūtās ka mājās.

Saglabājot jau pazīstamas 300C pirmās paaudzes pazīmes, konstruktori varēja izstrādāt pavisam jaunu automašīnu. Automašīna izskatās agresīvāk un pārliecinošāk, nekā iepriekšējais modelis.

Pārdošanā būs pieejami modeļi ar motoriem

3.0-litri V6 CRD, 236 z.s., paātrinājums līdz 100 km/h – 7.4 sekundes, bet degvielas patēriņš jauktajā ciklā – 5.9-litri uz 100 km;

3.6-litri V6 VVT, 286 z.s., degvielas patēriņš jauktajā ciklā gandrīz 10 litri uz 100 km;

5.7-litri V8 MDS VVT , 345 z.s. – amerikāņu lepnums

SRT8 6.4-litri V8 MDS VVT,  470z.s., paātrinājums līdz 100 km/hpar 6 sekundēm, bet šajā komplektācijā par degvielas ekonomiju var aizmirst – 17-litri pilsētā un 10 litri trasē.

Par galveno apdares materiālu tiek izmantots dārgs un patīkams roku piekarienam plastikāts un āda.

Sēdekļi ir pārklāti ar ādu, ka arī interjerā sastopami hroma ielaidumi un elementi no dabīga koka. Koka ieliktņi veido matētu apdari, kas dod īpašu eleganci.

Skaistums – ir skaistums, bet nedrīkst aizmirst par komfortu. Salons ir pilnīgi elektrificēts. Sēdekļi un stūre ir ar atmiņu. Stūri var regulēt gan pēc augstuma, gan pēc izlēciena. Pedāļi arī var regulēt pēc augstuma. Starp sēdekļiem uzstādīts plašs elkoņabalsts, kas papildus tā galvenai funkcijai ietver sevī diezgan plašu “kasti visādiem sīkumiem”.

Zem elkoņabalsta ir uzstādīti neparasti turētāji. Tos var regulēt un pielagot dažādiem glāžu diametriem. Jūs man jautāsiet, ar ko viņi ir tik neparasti?! Bet neparasts ir tas, ka glāžu turētāji ir aprīkoti ar apsildes funkciju, ka arī tiem piemīt atdzesēšanas funkcija, kuras var izmantot pēc nepieciešamības!

300C ir uzstādīta tāda klimata kontrole, ka tā automātiski atrod un likvidē logu aizsvīšanu, lietus sensors un automatiska sānu spoguļu pozīcijas mainīšana un aptumšošana.

Pasažieri jaunajā 300C tiek veltīts ne mazāk uzmanības. Jaunais modelis kļuva augstāks nekā iepriekšējais modelis, kas ļauj ar komfortu izvietoties gara auguma pasažieriem. Bet platums jaunajam modelim samazinajas dandrīz par 8 cm.

Jaunā 300C salons tiek komplektēts ar vienu no trim pieejamām automagnitolām. Standarta versija ietver sevī sešus skaļruņus un kopējo jaudu 276 vati, paplašinātā komplektācijā ir bassu skaļruņi, un kopējā jauda ir gandrīz divreiz augstāk – 500 vati. Topa akustiskā sistēma Harman Kardon – tie ir 19 skaļruņi un bassu skaļruņi ar jaudu 900 vati.

Vadīt jaunu modeli vadītājam palīdz vairākas elektroniskas sistēmas, kuras nodrošina automašīnas maksimālu stabilitāti pagriezienos un regulē balstiekārtas stingrumu atkarībā no ceļa seguma stāvokļa.

Ar dzinēju 3.0-litri V6 CRD automobilis diezgan strauji startē no vietas, neskatoties uz tik lielu masu (2 tonnas). Kustībā dinamika nepasliktinās.Vadība nav slikta, prasās jutīgāka stūre, bet arī ar uzstādīto stūres sistēmu, automašīna reaģē uz stūres pagriezieniem diezgan strauji.

Kas attiecas uz vadītaja un pasažieru drošību, tad te viss ir kārtībā – Chrysler 300C bāzes komplektācijā ir iekļauti sānu drošības aizskari visa salona garumā, drošības spilvens vadītāja ceļgala locītavam, integrēti sēdekļos sānu drošības spilveni, aktīvie galvas balsti, palīdzības sistēmu, startējot uz nogāzes, automašīnas stabilitātes kontrole, ASR. Gaismas plūsma maina virzienu atkarībā no stūres stāvokļa, kas ļauj “ieskatīties” aiz pagrieziena uz tumša ceļa.

Vairāk uzlabotās komplektācijās ir uzstādīti radari, lai uzraudzītu neredzamas zonas un izsekošanas sistēmas, lai sekotu ceļa dalījuma līnijai. Gājēju drošība arī nav atstāta bez konstruktoru uzmanības – aktīvs motora pārsegs palīdz izvairīties no nopietnām traumām.

Apkopojot informāciju, var teikt, ka jaunais Chrysler 300C spēj cienīgi konkurēt ar dārgākam (un ne tik daudz nokomplektētam) vācu automašīnām.

Latvijā jaunais 300C ir pieejams sākot no 42 000 eiro.

 

Pateicamies SIA TC Motors par testa braucienam sniegto automašīnu.

 

SIA TC Motors

Krasta iela 40, Rīga, LV – 1003

Autosalona tel.: +371 67812828

 

Foto – Chrysler

Поделиться:

Comments are closed.