Apburošs pilsētas krosovers Lexus NX 300h

0

Portāla TestDrive.lv žurnālistu rokās nonāca pavisam jaunu japāņu ražotāja tirgus modeli Lexus NX 300h, Luxury komplektācijā, ar dzinēja apjomu 2.5-litri un automātisko pārnesumkārbu.

_MG_6436

Lexus krosovera konceptuālā versija bija prezentēta 2013. gadā, pēc tam sekoja pasaules prezentācija Ženēvas autosalonā un tagad jaunu modeli var redzēt uz mūsu pilsētas ceļiem.

Ir jāatzīmē, ka NX ārējais izskats ir ļoti neaizmirstams. Lauztas līnijas, asas malas, iespaidīgi gaismas lukturi, bet pie tā – harmonija un pabeigtība.

_MG_6437

Jaunais modelis ir veidots uz krosovera Toyota RAV4 šasijas pēdējās paaudzes.

NX 300h hibrīda sistēmu nodrošina divi elektromotori. Priekšējos riteņus iedarbina benzīna 2.5-litru četru cilindru spēkiekārta ar 155 z.s. un 210 Nm griezes momentu, kas strādā kopā ar elektromotoru, kura atdeve sastāda 143 z.s. un 270 Nm griezes momentu. Uz riteņiem griezes moments tiek nodots ar variatora palīdzību. Runājot par aizmugurējo asi, tad šeit strādā 68-spēcīgs elektriskais motors ar 139 Nm momentu. Pēc sajūtām, NX piemīt lielāks „ielādes” daudzums, jo viegli uspiežot uz akseleratora pedāli var sajust straujumu, bet galvenais, ļauj modelim nemanāmi uzņemt ātrumu.

_MG_6504

Uzstādīta hibrīda spēkiekārta Lexus Hybrid Drive, ka arī citos Lexus modeļos, strādā automatiskā režīmā. Ar dažādu sensoru palīdzību, viņa patstāvīgi noteic, vai ir nepieciešamība pieslēgt elektrodzinēju aizmugurējo riteņu piedziņā, kad ir jāpieslēdz benzīna iekšdedzes dzinēju, bet kad var braukt tikai ar elektrisko piedziņu. Šīm gadījumam pastāv režīms EV, kurš paredz braukšanu tikai ar vienu vai diviem elektromotoriem. Bet viņa darbs ir ierobežots aptuveni līdz 50 km/h un viņš ir ļoti jūtīgs pret gāzes pedāļa nospiešanas spēku. Uzspiedi uz tās straujāk vai brauc ātrāk, uzreiz ieslēdzas benzīna dzinējs. No vienas puses, lieta ir noderīga, jo pārvietojoties sastrēgumos tas neizmaksās gandrīz neko, bet no otras puses tas rada diskomfortu, jo nepaspēji uzņemt nepieciešamo ātrumu un izbaudīt kļusu dzinēju darbu, ka no elektriska režīma pārslēdzas uz benzīna dzinēja darbu. Protams, ir iespēja visu laiku pārslēgties starp vienu un otru režīmu, bet tad varētu aizmirst par ērtu braukšanu.

_MG_6535

Inženieri integrēja automašīnas darbā četrus braukšanas režīmus. Ieslēdzot Eco režīmu degvielas patēriņš samazinās. Sport+ režīmā, pēc sajūtām, nelīdzenumus NX pārvar gludi un nemanāmi, bet uz rupjiem savienojumiem un lielām bedrēm bālstiekārta reaģē visai stingri. EV režīmā gaitas rezerve uz elektriskās vilces spēka sastāda apmēram 50 kilometri. Un pēdējais no režīmu pārstāvjiem ir režīms Normal.

Luxury komplektācija ir aprīkota ar apskates sistēmu, kura automātiski ieslēdzas piebraucot pie šķērsļa. Pie tā tāda sistēma patstāvīgi izvēlas kameras, lai veiktu apskati uz 90 grādiem, ka arī kontrolēt priekšējo riteņu trajektoriju. Izdalās LED priekšējie gaismas lukturi ar uzmācīgu, asu skatu, kuri automātiski maina apgaismojuma intensitāti atkarībā no ceļā apstākļiem. Automašīnā ar elektriskas piedziņas palīdzību var ne tikai pielagot sēdekļus, bet arī par desmit sekundēm pilnīgi salikt sēdekļus.

_MG_6516

Lexus NX sportisku izskatu papildina ārējie spoguļi, kuriem ir paredzēti visai stilīgi masīvi kāju statīvi. Atsevišķu uzmanību nopelna priekšējais bamperis, kuram automašīnas attīstītāji piedeva sarežģītu ģeometriju, integrējot tajā miglas lukturus, izvietojot tos elementa malās. Liels skaits lauztu ģeomētrisku līniju sniedz tēlam agresīvu izskatu un asumu.

_MG_6486

NX interjers, ka arī ārējais noformējums, ir spilgts, neparasts un vilinošs. Priekšējais panelis, koka gaiša faktūra un makslīga āda. Tas viss veiksmīgi kontrastē ar melnu plastiku, kurš ir izmantots salona apdarē tajās vietās, kur pasažieri visbiežāk saskaras ar to. Ir vieta arī dažādām stilīgam detaļām. Blakus roku balstam ir virsma ar cilpu, kuri ir apstrādāti ar mīkstu ādu. Pavelkot aiz tās, atklāsiet spoguli.

_MG_6551

Drive Mode Select slēdzis ļauj mainīt NX raksturu. Lēmums ieviest skārienjutīgo paneli Lexus Remote Touch Pad ir saistīts ar to, ka lielāks daudzums cilvēku izmanto smartfonus un planšetus. No visas esošas Lexus modeļu rindas, NX ir automašīna, kas ir aprīkota ar maksimālu daudzumu mūsdienīgu, augstas kvalitātes ierīcēm. Krosovera īpašniekam būs pieejami: projekcijas ekrāns, kas atrodas uz vējstikla, bezvadu lādētāju mobīlajam ierīcēm, efektīva rada tipa kruīza kontroles sistēma, kura spēj pārraudzīt neredzamas zonas ap automašīnu. Neatkarīgi no komplektācijas, automašīna būs aprīkota ar sistēmu „start-stop”.

_MG_6506

Atrodoties NX salonā, jūs neatstās komforta un viegluma sajūta.

Kopumā, NX vadības panelis veiksmīgi apvieno ērtību, praktiskumu un izsmalcinātību, kas piemīt Lexus zīmola automobiļiem. Zem dubultajiem centrālajiem gaisa kanāliem atrodas analoga pulkstenis japāņu ražotāja stilā. Starp priekšējiem sēdekļiem atrada vietu ērtam turētājam pudelēm un glāzēm. Atšķirībā no pārējiem Lexus modeļiem, jaunā krosovera multimedijas ekrāns ir izveidots citādi – šeit bija pieņemts lēmums neiestrādāt viņu centrālajā konsolē. Kādam šīs risinājums liekas kā svešķermenis, jo viņš izdalās no kopēja fona un rodas tāda sajūta, ka viņš ir novietots atsevišķi un piemērots pārvietošanai, bet tas nav tā. Dažiem visa jauna cienītājiem tas varētu kļūt par mūsdienīgu risinājumu, kuru pieņems uz „urā”. Gaumes ir dažādas, bet kopumā, risinājums ir pamatots.

_MG_6570

Parādījās automātiskās sistēmas funkcija, ar kuras palīdzību var salikt aizmugurējo sēdekļu atveltnes.

Otrajā rindā priecē līdzena grīda un iespēja elektriski pielāgot sēdekļu atveltnes leņķi.

Lai gan no pirmā acu uzmetiena bagāžas nodalījuma apjoms ir neliels, un tas ir 475 litri, pateicoties plašai nišai zem motora pārsega, var palielināt apjomu līdz 555 litriem.

_MG_6465

Jaunā Lexus krosovera gabarīti garumā sastāda 4 630 mm, automašīnas riteņu bāze sastāda 2 660 mm. Platumā NX aizņem 1 845 mm, bet automašīnas augstums sastāda 1 645 mm. Krosovera klūrenss vēlreiz norāda uz tā pilsētas piederīgu – attālums starp automašīnas apakšu un ceļa segumu sastāda 190 mm.

_MG_6479

Apkoposim datus.

Jaunais Lexus NX 300h izdevies stilīgs, ērts un praktisks, ideāli piemērots pilsētai.

Plusi: Regulējamā piekare, ērts salons, primāro vadības orgānu ergonomika.

Mīnusi: Neliels bagāžas nodalījuma apjoms un plaši aizmugurējie balsti, kas ierobežo redzamību braukšanas laikā.

Kopumā, jaunais NX 300h parādīja sevi ka cienīgu konkurentu savā klasē, kuru vidū atzīmējās Range Rover Evoque, Audi Q5, BMW X1, Mercedes-Benz GLK. Latvijā cenas uz jaunu Lexus NX 300h Luxury sākās no 57 790 Eiro.

_MG_6575

Vairāk fotogrāfijas Jūs varat atrast mūsu Facebook lapā.

Izsakam pateicību kompānijai „WESS Motors Rīga” (Ulmaņa gatve 125, Rīga, LV-2167, Latvija, www.lexus.lv) par sniegto automobili testa braucienam.

 Teksts un foto: Aleksandrs Judins (TestDrive.lv)

Поделиться:

Comments are closed.