Citroen C3 Aircross – lieliska automašīna gandrīz jebkuram uzdevumam

0

Spilgts, ietilpīgs, izveicīgs, ekonomisks – šīs automašīnas izvirzītas priekšrocības var uzskaitīt ļoti ilgi, bet pārbaudīsim, vai tā ir tik laba?

Sagaidot Jauno gadu, TestDrive.lv žurnālistiem radās iespēja izmēģināt jauno Citroën pārstāvi kompakto krosoveru klasē. Kā viņu novērtēs Latvijas un Eiropas lietotāji?

Autoizstādē Frankfurtē un Ženēvā, C3 Aircross piesaistīja lielu uzmanību. Konceptauto, kas pirmo reizi prezentēts Frankfurtē, praktiski nemainījās, un bija palaists masveida ražošanā. Vienīga nozīmīgākā izmaiņa – futūristiskais buferis “Kaktuss” mainīts uz mierīgāku.

Bāzes komplektācijā, C3 Aircross tiek aprīkots ar 81 z.s. jaudīgu 1.2 litru trīs cilindru benzīna dzinēju. Dārgākas versijas tiek aprīkotas ar turbo 1.2 litru dzinēju, kura jauda sasniedz 110 z.s. (tieši tāda versija bija saņemta testa braucienam – PureTech 110 AT Shine). Pasaulā prezentēja arī jaudīgāku versiju ar 130 z.s., bet Latvijā tā nav pieejama. Un, protams, kā es varēju aizmirst par dīzeļa modeļiem?! Mūsu valstī tik populāri dīzeļi arī ir pieejami. Dīzeļu klāstā ir pieejams tikai viens dzinējs ar 1.6 litru apjomu un 100 z.s. jaudu, aprīkots ar automātisko vai manuālo transmisiju.

Kopumā sanāca mūsdienīga automašīna, stilīga un protams ar lielu daudzumu visādu «mūsdienīgu sīkumu».

Liels drošību sistēmu daudzums, slēpto zonu pārraudzības sistēma, ceļa zīmju atpazīšana, pārvietošanās no joslas (atzīmju atzīšana) – šī ir tikai daļa no iespējamiem papildinājumiem.

Torpedo vidū ir liela multimediju sistēma ar viegli lietojamu navigāciju. Pieejami ir arī pasaulē populārie Android Auto un Apple CarPlay. (Neliels papildinājums Waze lietojumprogrammu faniem – tagad, aprīkotās ar Android Auto automašīnās, Jūs varat atspoguļot Waze tieši uz automašīnas ekrāna!)

Torpedo apakšējā daļā ir pieejams mobilo telefonu uzlādēšanas sistēma. IPhone īpašnieki nesapratīs, bet Samsung un citu tālruņu lietotāji, kuriem ir iespēja bezkontaktu uzlādēt tālruni, šis papildinājums tiks novērtēts!

Uz jumta ir panorāmas lūka ar elektrisko piedziņu (kā arī elektriskie saulessargi logiem). Lūka, es Jums pateikšu, milzīga! Manuprāt, inženieriem izdevās panākt klasiskā retro Citroen efektu, kuriem jumta centrāla daļa bija izgatavota no audekļa, noņemot kuru, automašīna atgādināja kabrioletu.

Kā apgalvo Citroen, jaunais C3 Aircross, šobrīd automobilis ir visplašākais savā klasē. Vietas automašīnā tiešām ir daudz! Aizmugurējo sēdekļu rindu var pabīdīt uz priekšu, tādējādi palielinot bagāžnieka tilpumu no 410 līdz 520 litriem. Un ja salocīt aizmugurējos sēdekļus, tad saņemsiet milzīgu vietu 1289 litru apjomā. Šādai mazajai automašīnai tas ir būtiska nozīme.

Par C3 ciparos:
• Garums – 4,15 m;
• Platums – 1,76 m;
• Augstums – 1,64 m;
• Riteņu bāze – 2,60 m;
• Klīrenss – 175 mm. No pirmā acu uzmetiena nav daudz, bet tomēr pilsētas automašīnai, tas ir pietiekami, lai pārliecināti izkļūtu no sniega vai nokļūtu līdz piknika vietai dabā.

Un vēl mazliet par cipariem. Pēc izvēles, ražotājs piedāvā 8 virsbūves krāsu risinājumus (Sudraba, oranža, balta, tumši-pelēka, zila, sarkana, melna un bēša). Dizaina elementiem ir iespējams izvēlēties arī spilgtus krāsu akcentus.

No ārpuses tiek krāsoti jumta reliņi, sānu spoguļi, “brilles” ap lukturiem un stilizētas uzlīmes uz aizmugurējiem logiem.

Iekšpusē ir arī stilizēti elementi uz stūres rata, gaisa vadiem un sēdekļu apdarē. Kā norādījis ražotājs, 90 automašīnas dizaina kombinācijas, kas ļaus personalizēt C3 Aircross jebkādām īpašnieka vēlmēm.

Tagad parunāsim par automašīnas tehniskajām iespējām. Milzīgs trūkums ir tas, ka trūkst pilnpiedziņas.

Ražotājs apgalvo, ka šo trūkumu ir viegli kompensēt ar “Grip Control” tehnoloģiju iestatījumiem, kuros ir pieejami 5 braukšanas režīmi: Standarta/pilsētas, Smiltis, Bezceļš, Sniegs un izslēgta “ESP OFF” sistēma.

Sistēma spēj mainīt motora, pārnesumkārbas un pretslīdēšanas sistēmas iestatījumus atkarībā no ceļa virsmas, uz kuras automašīna pārvietojas.

Mēs testējām automašīnu Latvijas, pārklātu ar sniegu, mežā. Braucot pa ceļu, kurš bija pārklāts nedaudz ar ledu un sniegu, ka arī esot nelielai nogāzei, C3 Aircross turējas droši, taču, braucot nedaudz agresīvākos apstākļos (proti, pa meža ceļu ar sniegu, dubļiem un ūdeni), automašīna mēģināja iestrēgt, pēc kā mēs nolēmām atgriezties vairāk “civilizētos” braukšanas nosacījumos. Kopumā automašīna labi pārvarēja šķēršļus, kas var rasties cilvekiem, kuri dzīvo privātmājās ārpus pilsētas vai tiem, kuri aktīvi dodas izbraucienos dabā.

Krosoveris tika uzcelts uz platformas “PF1” ar neatkarīgu balstiekārtu (aizmugurējais stūris un klasiskās MacPherson balsti uz priekšējās ass).

Nobeigumā vēlos pateikt, ka Citroen C3 Aircross ir sērijveida kompaktais krosoveris, kas jau ir pieejams pārdošanai Latvijā. Automašīnai ir diezgan laba konstrukcija, tā ir patīkama un ērta braucot, aprīkota ar daudziem elektroniskajiem palīgiem. Neapšaubāmi, C3 Aircross atradīs savu pircēju, kas viņam kalpos, palīdzot izkļūt no diezgan sarežģītiem ceļa apstākļiem.

Nāciet pie Karlo Motors, un paši to pārbaudīsiet ceļā.

Teksts un fotogrāfijas: TestDrive.lv

Поделиться:

Comments are closed.